Przejdź do treści

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Aktualności

8 marca – Dzień Kobiet

8 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet.

W naszej szkole połączyliśmy go z Dniem Damy.

Suknie, piękne fryzury, uśmiech na twarzy – to znaki szczególne tego dnia. Nasi mężczyźni mali i duzi nie zapomnieli o Paniach – były słodycze, kolorowe kwiaty, upominki, piękne życzenia. Radość i dobry nastrój udzielił się każdemu.

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich kobiet z okazji ich święta

Dzień pluszowego Misia

plakat dzien pluszowego misia

Ach, co to było za szaleństwo!

W piątek – 25 listopada – w naszej szkole zaroiło się od pluszaków. Królował oczywiście Miś, który w tym dniu obchodził swoje święto, ale inni jego pluszowi przyjaciele przyszli z życzeniami 😉

Małe, duże, białe, brązowe, z klapniętym uszkiem, z kokardką, z serduszkiem … Mnóstwo słodkich pluszowych przyjaciół towarzyszyło uczniom, a także i nauczycielom w nauce i zabawie. Pomagały w lekcjach, umilały czas na przerwach.

Na lekcje do najmłodszych uczniów przyszły starsze koleżanki – Lena i Tosia, które przybliżyły swoim młodszym kolegom historię pluszowego misia.

A na trzech przerwach zgodnie z zapowiedzią odbyło się polowanie na misia. Opiekunki SU poukrywały na korytarzach szkolnych karteczki z wizerunkiem misia, za znalezienie których uczniowie otrzymywali słodką misiową nagrodę. A dla szczęśliwców, którym udało się znaleźć kamyczki z wizerunkiem misia przygotowane były większe czekoladowe misiowe niespodzianki.

Cóż to było za szaleństwo! Uczniowie już pod koniec lekcji stali w blokach startowych przy drzwiach, by tuż po dzwonku rozpocząć poszukiwania. W koszach na śmieci, pod koszami, w doniczkach, pod nimi, w oknach, każdej dziurze … Gdzie te misie ? Istne szaleństwo. Ale udało się i prawie wszystkie misiaczki zostały odnalezione. Mnóstwo emocji i zabawy.

Cieszymy się, że Dzień Pluszowego Misia spędziliśmy tak radośnie.

Uczniom tak spodobało się polowanie na misia, że poprosili o polowanie na wielkanocnego króliczka? Kto wie?

Dziękujemy za wspólną zabawę!

uczniowie ze swoimi misami uczniowie ze swoimi misami uczniowie ze swoimi misami

Wyniki konkursu dyniowego

Wyniki konkursu dyniowegowyniki konkursu dyniowego laureaci

Gala „Rodacy Bohaterom” na Mazowszu

Gala Rodacy Bohaterom

27 października opiekunki szkolnego Wolontariatu – s. Loretta oraz p. Monika Kutyła uczestniczyły w Gali związanej z podsumowaniem akcji społecznej „Rodacy Bohaterom” 2021/22.

Podczas uroczystości organizatorzy akcji Stowarzyszenie Odra-Niemen podziękowali za dotychczasową aktywność swoim partnerom i wszystkim, którzy swoją pomocą wsparli potrzebujących. Nie zabrakło też podniosłych momentów – w gali uczestniczyli trzej wspaniali kombatanci : Kazimierz Olesiński „Sęp”, kpt. Feliks Waśniewicz „Czarny” oraz ppłk. Waldemar Kruszyński, którzy zabawnie i wzruszająco podzielili się swoimi wspomnieniami i również podziękowali za każdą, najmniejszą nawet formę wsparcia.

Reprezentantom szkół, przedszkoli i innych organizacji wspierających akcję wręczono pamiątkowe podziękowania i dyplomy.

Nasza szkoła również takie podziękowania otrzymała. A my przekazujemy je wszystkim Państwu – Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom za każdy gest pomocy, każdy dar, produkt, dobre słowo i uśmiech, bo dzięki Wam wsparliśmy tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

Dziękujemy za Wasze wielkie serca.

dyplomOdraNiemen dyplomOdraNiemen2

Uroczystość „pasowania” na ucznia

Pasowanie na ucznia

W piątek 21.10 reprezentantki SU – Lena i Julka miały zaszczyt poprowadzić bardzo ważną uroczystość dla naszych milusińskich z klas I.

Nasi najmłodsi koledzy oficjalnie dołączyli do grona uczniów SP96. Pani Wicedyrektor przy użyciu profesjonalnego pióra uczniowskiego w rozmiarze XXL „pasowała” każdego z dzielnych pierwszaków na pełnoprawnego ucznia naszej szkoły.

Było radośnie, wzruszająco, kolorowo, a my bardzo się cieszymy, że mogliśmy w tej ważnej uroczystości wziąć udział.

Brawo pierwszaki !!!

Życzymy Wam sukcesów w nauce, wielu wspaniałych możliwości zdobywania wiedzy, umiejętności i przyjaciół na całe życie!

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2022/ 2023

wybory do Samorządu Uczniowskiego

6 października odbyła się w naszej szkole prezentacja kandydatów do tegorocznej kadencji Zarządu SU.

Piątka odważnych, pełnych zapału do pracy, z głowami z mnóstwem pomysłów jak umilić i udoskonalić życie szkolne. Lena i Aleksander – zeszłoroczni członkowie zarządu oraz Julka, Karolina i Gabrysia. Zaprezentowali swoje programy wyborcze zachęcając swoimi atrakcyjnymi pomysłami uczniów do oddania głosów właśnie na nich. Nowe ławki na korytarzach, wieczory filmowe, konkursy, święta szkolne – to tylko niektóre z propozycji. Która z osób najbardziej ujęła uczniów ? Czyj plan najbardziej się spodobał uczniom?

Głosowanie do SU

Tego dowiedzieliśmy się dzień później, kiedy to po raz kolejny odbyły się u nas bardzo profesjonalne wybory. Ponownie zasiadła oficjalna komisja wyborcza w składzie :

Karina, Gabrysia, Pola oraz Zosia z klasy 8s, które dbały o prawidłowy przebieg wyborów i głosowania, o to by każdy prawidłowo zakreślił głos na karcie wyborczej i wrzucił ją do najprawdziwszej urny.

wybory do Samorządu Uczniowskiego

A po głosowaniu pod czujnym okiem opiekuna SU nasze dzielne dziewczyny zliczyły głosy, by potem móc obwieścić całej szkole, że tegorocznym zwycięzcą, a co za tym idzie przewodniczącym SU został Aleksander Zamorski z klasy 8c.

Pozostałe kandydatki obejmują stanowisko zastępcy.

Zarząd SU

Światowy Dzień Jabłka

Plakat

28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka – chyba najpopularniejszego owocu na świecie.

Wszyscy wiemy, że oprócz tego, że jabłka są smaczne, to mają jeszcze mnóstwo witamin i wartości odżywczych. Uwielbiam jabłka pod każdą postacią – naturalnego owocu, musu, soków, jako składnik ciast, deserów, dań itp.

Oto kilka ciekawostek na temat tego popularnego przysmaku :

· Średniej wielkości jabłko zawiera tylko 0,31 g tłuszczu, nie ma ani grama cholesterolu!

· W zależności od odmiany jabłka mają wielkość ziarnka grochu lub małej dyni.

· Istnieje ponad 8000 tysięcy odmian jabłek.

· Średniej wielkości jabłoń może produkować tyle jabłek, aby wypełnić 20 skrzynek o wadze 42 kilogramów.

· Dzięki dużemu stężeniu boru jabłka wspomagają poprawę pamięci, koncentracji, uwagi i aktywności elektrycznej mózgu.

· Przeciętny człowiek zjada 65 jabłek rocznie.

· W jabłkach jest 25% powietrza, dlatego unoszą się na wodzie.

· Aby wyprodukować litr cydru, potrzeba ok. 36 jabłek.

My również świętowaliśmy ten dzień – wielu z nas wzbogaciło swoje menu w tym dniu o pyszne, rumiane, pełne witamin jabłuszko J Młodsi koledzy z zapałem wyklejali, kolorowali, rysowali te pyszne owoce. Przypomnieliśmy sobie znane wierszyki czy piosenki o jabłkach.

To była pyszna zabawa !

Dzień Spadającego Liścia

Powitanie jesieni

23 września to pierwszy dzień jesieni, a także Dzień Spadającego Liścia.

Pomysłodawcą tego dnia jest podróżnik Jerzy Szewczuk, który zauważył, że jesienią brakuje wesołych, optymistycznych świąt. Więc w tym dniu nie żegnamy się ze smutkiem z mijającym latem, a z radością witamy Panią Jesień.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły radośnie i kolorowo obchodzili ten dzień. W tym dniu „obowiązywały” stroje w barwach jesieni – dominowały brązy, żółcie, odcienie czerwieni.

Niektórzy ozdobili swoje stroje dodatkowymi akcentami jesiennymi.

Na korytarzach, drzwiach od sal lekcyjnych pojawiły się odpowiednie dekoracje.

Gwoździem programu tego dnia był jesienny pokaz mody, w którym młodsi, starsi i najstarsi zaprezentowali się na prawie profesjonalnym, dwupiętrowym wybiegu J

Przy aplauzie i gromkich brawach publiczności nasi odważni modele zaprezentowali najnowsze „krzyki mody” jesiennej, a po zakończonym pokazie stanęli na „ściance” i jak prawdziwi modele pozowali do prawie profesjonalnej sesji zdjęciowej 😉

Brawa za pomysłowość i odwagę dla wszystkich !!!

Pani Jesień na pewno poczuła się doceniona.

powitanie_jesieni_

powitanie_jesieni_

powitanie_jesieni_

15 września – Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki

Święto kreatywności i pomysłowości w naszej szkole był okazją do wspólnej zabawy poprzez wiele aktywności.

Nasze pierwszaki wykazały się niezwykłą pomysłowością tworząc z kropek swoje pierwsze artystyczne dzieła w szkole.

Uczniowie mieli okazję do zapoznania się z twórczością Pani Kropki, czyli wybitnej japońskiej artystki YaYoi Kusama. Z dużym zainteresowaniem oglądali gazetkę prezentującą jej twórczość.

Wielu uczniów jak i pracowników szkoły swoim strojem w kropki zaakcentowali ten radosny dzień.

Nawet na lekcjach matematyki uczniowie poprzez połączenie przyjemnego z pożytecznym wykorzystali swoją sprawność rachunkową, by stworzyć różne „kropkowate” stworzenia.

Kropki towarzyszyły nam wszędzie – nie tylko na końcu zdania, ale też na drzwiach, ubraniach, twarzach, strojach i na papierze.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

Ogłoszenia

Zbiórka świąteczna dla onkochorych pacjentów

Plakat świateczna paczka

Kochani,
w imieniu Dyrekcji, SU oraz szkolnego Wolontariatu chcielibyśmy zaprosić wszystkich do akcji pomocy dla onkochorych pacjentów.

Przygotowujemy paczki świąteczne dla dzieci i młodzieży Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. J.P. Brudzińskiego w Warszawie – oddział onkologii i hematologii dziecięcej.

Zbieramy : gry planszowe, zabawki, kredki, kolorowanki, książki, puzzle i wszystko inne co spodoba się małym i tym trochę większym pacjentom (nawet do 18 roku życia)

UWAGA! Wszystkie dary muszą być nowe.

Akcja trwa do 30 listopada 2022.

Dary można przekazywać do p. Moniki Kutyły, s. Loretty lub p. Doroty Piwowarczyk-Koczyk

Z góry dziękujemy za każdy gest pomocy 🙂

Bierzemy udział w akcji „Szkoły pełne talentów”

plakat Talenciaki

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Sieć marketów Lidl ruszyła z nowym programem lojalnościowym „Szkoły pełne talentów”, w ramach którego klienci będą mogli przekazywać szkołom vouchery wymienialne na potrzebny uczniom sprzęt i pomoce naukowe. Ambasadorami akcji zostali Robert i Anna Lewandowscy.

Robiąc codzienne zakupy w Lidlu, każdy będzie miał okazję przyczynić się do rozwoju młodych talentów i wesprzeć swoją szkołę w pozyskaniu przydatnego wyposażenia, tak istotnego dla efektywnego rozwoju młodych talentów.

W naszej szkole wykorzystujemy różne możliwości wspierania w rozwoju naszych uczniów oraz staramy się pozyskiwać pomoce i wyposażenie z różnych źródeł, dlatego postanowiliśmy przystąpić również do tej akcji. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w programie.

Oto kilka najważniejszych zasad tej kampanii:

• w czasie trwania akcji „Szkoły Pełne Talentów” za dokonane zakupy w Lidlu będziemy mogli otrzymać Talenciaki,

• owe punkty można będzie przekazać naszej szkole,

• aby otrzymać Talenciaka, musimy spełnić pewne warunki: minimalna wartość zakupów to 50 zł, a wśród nich musi się znaleźć przynajmniej jeden świeży owoc lub warzywo. Jednocześnie część produktów została wyłączona z promocji, czyli ich wartość nie wlicza się do osiągnięcia kwoty minimalnej. Dodatkowo będziemy mieć szansę uzyskać więcej Talenciaków kupując określony towar. Część produktów będzie dodatkowo premiowana punktami. Informacje o tym będziemy mogli znaleźć w aktualnych gazetkach promocyjnych oraz na specjalnie oznaczonych etykietach z ceną towaru.

• talenciaki będą przyznawane klientom za zakupy w dniach od 5.09.2022r. do 13.11.2022r,

• zebrane Talenciaki można przekazać naszej szkole. Można tego dokonać na trzy sposoby:

1. skanując aparatem telefonu kod QR znajdujący się na kuponie, 2. przez stronę kampanii (szkoły.lidl.pl), przepisując kod alfanumeryczny,

3. fizycznie umieszczając Talenciaka w specjalnie przygotowanych pojemnikach, które znajdziecie w naszej szkole.

Zebrane w czasie trwania akcji punkty będą mogły być wymienione przez szkołę na określone nagrody.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć tu: https://www.lidl.pl/c/szkoly/s10012469

Zachęcamy do wspierania naszej szkoły

Konkursy

Jesienny konkurs dyniowy 

konkurs_dyniowy_plakat_informacyjny

Drodzy Uczniowie, 
Samorząd Uczniowski wraz z Radą Rodziców zaprasza do wspólnej jesiennej zabawy z dynią w roli głównej. 

Ogłaszamy indywidualny konkurs w kategorii klas 1-4 oraz 5-8. 

Masz pomysł na dynię poza zupą dyniową 😉 ? Super.  

Użyj jej jako elementu dekoracji jesiennej, zrób z niej pojazd, domek, figurkę itp. Wasza pomysłowość nie zna granic. I chętnie to zobaczymy. 

Wielkość dyni nie ma znaczenia. Oceniać będziemy oryginalność, pomysłowość, estetykę wykonania.  

Czekamy na Wasze prace w dniach 2 – 4 listopada. Na korytarzu przy wejściu do świetlicy będą przygotowane stoliki na których składamy swoje dzieła. Oczywiście muszą być podpisane imieniem, nazwiskiem  i klasą.  

I pamiętajmy, żeby dynia nie była dekoracją halloweenową. Takie prace nie będą oceniane.  

Niech będzie jesiennie, wesoło i kolorowo! 

Skip to content